Zonnepanelen bij Woonstichting Hulst blijven voordelig

Vandaag verscheen er in de krant een artikel over de mogelijke financiƫle gevolgen van de afschaffing van de salderingsregeling voor zonnepanelen in 2027. Dit kan bij sommige huurders vragen oproepen. Wij willen u daarom geruststellen: bij Woonstichting Hulst blijven zonnepanelen gewoon voordelig!

Geen extra kosten voor huurders

In tegenstelling tot sommige andere woningcorporaties, rekenen wij geen energieprestatievergoeding of servicekosten voor de door ons geplaatste zonnepanelen. Dit betekent dat u alle opgewekte stroom gratis kunt gebruiken. Dit blijft ook na 2027 een groot voordeel.

Zelf opgewekte stroom is het voordeligst als u deze direct verbruikt. Om optimaal gebruik te maken van uw zonne-energie gebruikt u uw apparaten dus het beste vooral overdag. Laat de wasmachine, vaatwasser en droger draaien wanneer de zon schijnt. Ook douchen met een elektrische boiler is dan slimmer.

Wat betekent de afschaffing van de salderingsregeling?

Op dit moment kunt u overtollige stroom terugleveren aan het net en krijgt u daarvoor een vergoeding via de salderingsregeling. Na 2027 zal deze regeling waarschijnlijk verdwijnen, waardoor terugleveren minder oplevert. Zolang u de stroom direct verbruikt, blijft u profiteren.

Zijn thuisbatterijen een goed idee?

Op dit moment adviseren wij geen thuisbatterijen. Ze zijn nog erg duur, milieubelastend en verdienen zichzelf niet snel terug. Het is slimmer om uw verbruikspatroon aan te passen en uw opgewekte energie zoveel mogelijk direct te gebruiken.

Nog tot 2027 profiteren van de salderingsregeling

De huidige salderingsregeling blijft nog tot 2027 bestaan. Dat betekent dat u de komende tijd nog kunt profiteren van een hoge vergoeding voor teruggeleverde stroom. 

Woonstichting Hulst blijft zich inzetten voor duurzame en betaalbare energieoplossingen voor haar huurders. Heeft u vragen over uw zonnepanelen of hoe u uw energieverbruik kunt optimaliseren? Neem gerust contact met ons op!

Terug